Pokusi s vodom u skupini “LEPTIRIĆI”


Mlađa vrtićka skupina „Leptirići“ iz objekta Maslačak u ovoj pedagoškoj godini provodi projekt „Voda“. U skopu tog projekta skupinu je posjetila majka dječaka iz skupine, gospođa Lovrić, koja je organizirala aktivnost i s djecom provela nekoliko pokusa s vodom. Svi pokusi su zadržali veliku pažnju djece, uživali su u druženju i spoznali nešto novo. U pokusu pod nazivom „Penjanje boje“ djeca su istraživala moć upijanja salvete umočene u vodu u koju su dodane prehrambene boje. Salveta je pomalo upijala boju koja je djelovala kao da se boja penje. U drugom pokusu pomiješali su boju i ulje gdje su djeca promatranjem mogla uočiti kako se boja i ulje ne miješaju već se odvajaju jedno od drugoga. U trećem pokusu koristili su papar i cimet koji su posuli po površini vode. Zatim su stavili kapljicu deterdženta za suđe na prst i uronili ga u vodu. Zaključili su da papar bježi uz rub (zbog površinske napetosti vode).

Trenutno nema komentara

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *