Stručni skup u organizaciji AZOO u našem vrtiću


U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, 27. veljače 2020. godine, održan je međužupanijski stručni skup na temu „Kurikulum za inkluziju – jačanje kompetencija odgojitelja za rad s djecom s teškoćama u razvoju“ za odgojitelje, stručne suradnike i ravnatelje predškolskih odgojno-obrazovnih skupina. Na skupu je sudjelovalo 70 odgojitelja i stručnih suradnika s područja Karlovačke, Sisačko-moslavačke i Zagrebačke županije. Domaćin stručnog skupa bio je Dječji vrtić Duga Resa, a voditeljica Darija Drviš, viša savjetnica za predškolski odgoj. Pozdravne riječi dobrodošlice prisutnima su uputili ravnateljica Dječjeg vrtića Ana Božić i gradonačelnik Tomislav Boljar. Predavači i voditelji radionica su bile odgojiteljice, stručne suradnice i ravnateljica Dječjeg vrtića Sopot koji je ujedno Stručno razvojni centar za edukacije inkluzivnog pristupa prema uključivanju djece s teškoćama rane i predškolske dobi u odgojno obrazovne ustanove. Zahvaljujemo svim sudionicima, a posebno predavačima na prenesenim praktično primjenjivim znanjima, iskustvima i primjerima dobre prakse koji će nam pomoći u svakodnevnom radu.