BALONČIĆI – IZLET U KARLOVAC


      Odgojna skupina Balončići (objekt Kasar) ove pedagoške godine provode ekološki projekt pod nazivom Zrak. U sklopu tog projekta posjetili su Meteorološku postaju Karlovac gdje su se susreli s uređajima i senzorima koji opažaju atmosferske pojave. Meteorolog im je pokazao kako promatraju i bilježe promjene u zraku, brzinu vjetra, tlak zraka, količinu padalina i ostale vremenske uvjete.

      Istoga dana posjetili su i Knjiguljicu, specijaliziranu dječju knjižaru, gdje im je pripovjedačica Nevena pročitala priču koja govori o važnosti očuvanja drveća i šuma - Vuk koji je volio drveće. Nakon razgovora o priči sudjelovali su na radionici gdje je svako dijete imalo priliku ukrasiti krošnju svoga stabla. Svoje kreativno stablo s veseljem su odnijeli pokazati svojim roditeljima!