EDUKACIJA “VJEŽBANJEM DO S(P)RETNOG DJETETA”


     Ove godine vrtić provodi projekt pod nazivom „Zdrave navike – sretno djetinjstvo“ kojem je cilj približiti djeci i roditeljima zdrave navike i osvijestiti ih na važnost očuvanja zdravlja. U sklopu navedenog projekta ugostili smo profesoricu kineziologije, Maju Jakić Grubešić iz Dječjeg vrtića Karlovac, koja je za naše odgojitelje i stručne suradnike održala edukaciju „Vježbanjem do s(p)pretnog djeteta“. Kineziologinja je predstavila sportski program koji provodi, dala uvid u određena znanja i vještine koje su potrebne za provođenje sportskih aktivnosti s djecom predškolske dobi. Cilj provođenja sportskih aktivnosti u vrtiću je integrirati pokret u neposredni odgojno-obrazovni rad sa svrhom cjelovitog razvoja djeteta. Dan održavanja edukacije savršeno se pogodio s danom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja, 07. travnja, kada se još više naglasak stavlja na pojačanu brigu za zdravljem i tjelesnom aktivnošću.

Zahvaljujemo Maji na dolasku te znanju i iskustvu koje je podijelila s nama.