HODOČAŠĆE KATOLIČKIH ŠKOLA I DJEČJIH VRTIĆA


Djeca odgojno-obrazovne skupine „Zrakice“ u kojoj se provodi program katoličkog odgoja u vjeri sudjelovala su zajedno sa svojim roditeljima, odgojiteljicom u vjeri Suzanom Bilankov i ravnateljicom Anom Božić na Hodočašću katoličkih škola i dječjih vrtića u Zagrebačkoj nadbiskupiji u Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici.

Hodočašće se održalo u nedjelju, 12. svibnja 2024. te se na lijepi način obilježio i Majčin dan. U propovijedi, Zagrebački nadbiskup mons. Dražen Kutleša istaknuo je veliku važnost majke u obitelji i njezinu nezamijenjivu ulogu jer upravo one imaju priliku i moć oblikovati živote svoje djece i cijelog društva. One su te koje svoje domove pretvaraju u mjesta molitve, ljubavi i opraštanja. Nakon svete mise, zahvalni na zajedništvu, sa majkama i očevima svi zajedno smo se podružili u ugodnim razgovorima i okrijepi.