Međunarodni dan obitelji


Međunarodni dan obitelji prvi put se obilježio 15. svibnja 1994. godine pod sloganom:

Da obiteljski dan ne čine stvari, nego srdačni odnosi roditelja i djece.

Međunarodni dan obitelji počeo se obilježavati s ciljem da se naglasi važnost obitelji kao osnovnog elementa društva, odnosno da se potakne djelovanje društva u korist obitelji, odlučivanje koje će osigurati bolji standard i kvalitetu života obitelji te da se više uvažaju obiteljski život, tradicija i običaji.

U našem vrtiću djeca su na taj dan razgovarala sa svojim odgojiteljicama što za njih predstavlja obitelj, što obitelji zajedno čine, a nakon čega su se likovno izražavali. Velike Kapljice iz Resice koristile su tehniku akvarel – slikarska tehnika u kojoj se koriste vodene boje. Tehnikom akvarela slika se prozirno da se vidi podloga, a kao podlogu su koritili crtačku tehniku tuš. Podloga u ovom slučaju ima izuzetno važnu ulogu jer se vidi ispod prozirnog tankog sloja. Likovni rezultat naših Kapljica pogledajte na slikama.