OBILJEŽAVANJE DANA KRUHA I DANA JABUKA


U tjednu od 16. 20. listopada, kao i ovog tjedna, naše odgojne skupine obilježavaju Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje, kojima nastojimo jačati svijest o problemu nedostatka hrane u svijetu i potrebe borbe protiv gladi. Naša su djeca, pritom, upoznata s procesom nastanka kruha te važnosti istog u svakodnevnom životu. Upoznali su se i s različitim jesenskim plodovima poput povrća, žitarica i šumskih plodova, kao i s različitim sjemenkama kojima su manipulirali i koje su istraživali.

Ipak, od svega, najdraže im je bilo mijesiti vlastita peciva, a potom ih i slasno pojesti!

Zahvaljujemo svim mamama i bakama koje su dolaskom u naše skupine uljepšale Dane kruha - hvala na svemu što ste naučile nas i našu djecu. Hvala i našoj zdravstvenoj voditeljici na pomoći pri pripravcima slastica od jabuka.

OBJEKT RESICA

ZRAKICE

GLJIVICE

RIBICE

PČELICE

TOČKICE

OBJEKT KASAR

BOMBONČIĆI

KOCKICE

LOPTICE

ZVIJEZDICE

TEDDY BEARS

OBJEKT MASLAČAK

BUBAMARE

 

COOKIES

ŽABICE

SOVICE

OBJEKT GENERALSKI STOL

SOVICE