Obilježen Dan bolesnika – „GLJIVICE“ napravile plakat za djelatnike bolnice Duga Resa


Svake godine Svjetski dan bolesnika održava se 11. veljače u mnogim zemljama diljem svijeta, a utemeljio ga je Papa Ivan Pavao II. 1992. godine kako bi skrenuo pozornost na bolesnike i njihove probleme. Svrha obilježavanja je podizanje svijesti šire javnosti o potrebama bolesnika te težnja za stvaranjem bolje zdravstvene i društvene zaštite koja će svakom oboljelom omogućiti dostupnu i kvalitetnu zdravstvenu skrb. Naše „Gljivice“ iz objekta Kasar izradile su plakat na temu Dana bolesnika i odnijele ga u Specijalnu bolnicu za produženo liječenje Duga Resa. Željeli su iskazati zahvalnost svima onima koji skrbe o bolesnima, a posebno u ovo vrijeme korone o kojem naši vrtićarci isto puno znaju. Zbog postojeće situacije na ulazu su ih dočekali glavna medicinska sestra i medicinski tehničar koji su bili vrlo dirnuti gestom naših „Gljivica“.