Obilježen dan Svetog Patrika u engleskim skupinama


17. ožujka u gotovo cijelom svijetu obilježava se Dan svetog Patrika pa je tako odgojno-obrazovna skupina Cookies obilježila veseli blagdan prigodnim aktivnostima. Čestitali su prijatelju Patriku imendan, a zatim su razgovarali o tradiciji blagdana i njegovim obilježjima. U likovnim aktivnostima izradili su dugu, vilenjaka Leprechauna i pokrivala za glavu s djetelinom kao glavnim simbolom poznate irske svetkovine. Proslavu su završili tradicionalnim irskim plesom uz poznatu irsku glazbu. Djeca su uživala u proslavi te je zaista bilo veselo i poučno.

Djeca iz engleske skupine Bumblebees razgovarali su sa svojom odgojiteljicom o povijesti blagdana, njegovoj tradiciji i značenju. Slušali su edukativne pjesmice o Svetom Patriku te su izradili grupni plakat Spread kindness (širimo ljubaznost). Provodili su i likovne aktivnosti, a na kraju dana su uz instrumente otplesali tradicionalni irski ples.