ODRŽANE PREDSTAVE ZA DJECU – mjesec studeni


Kazalište „Dječja čarobna scena” - predstava “Što ću biti kad odrastem”

Vrijeme održavanja: 03.11.2022.

Mjesto održavanja: objekt Resica

Lik „ČUPKO“ na svoj veseli način djecu upoznaje s raznim zanimanjima, s kojima će se netko od njih možda i baviti. Kroz igru i smijeh u jednom trenu svi su kuhari, pjevači ili mađioničari, a na kraju uz malu smiješnu harmoniku svi zajedno pjevaju Čupkove pjesmice.

Gradsko kazalište Zorin dom - lutkarska predstava “Bzz-bzz”

Vrijeme održavanja: 10.11.2022.

Mjesto održavanja: Pučko otvoreno učilište Duga Resa

Glavni likovi su Djed i njegov unuk Lovro koji će nas upoznati sa zanimljivim životom marljivih pčelica. Djed će povesti svog unuka na razgledavanje košnice, pokazat će mu tko čuva ulaz u košnicu, gdje pčele radilice odlažu med, gdje “spava” kraljica pčela te tko ju čuva. No onog trenutka kada se nekad velika livada pretvori u ogromnu autocestu, pčelice počnu napuštati svoj dom, a Djed i Lovro morat će smisliti način kako vratiti pčele u košnicu.
Priča govori o prirodi i tehnologiji, o tradicionalnom i modernom svijetu te postavlja pitanje treba li jedno isključiti drugo ili različiti svjetovi mogu funkcionirati u simbiozi?