Posjet reciklažnom dvorištu


Povodom Dana planeta Zemlje odgojno-obrazovna skupina Cookies posjetila je reciklažno dvorište Duga Resa. Tamo su ih dočekali i proveli cijelim dvorištem objašnjavajući i pokazujući gdje se odlaže raznolik otpad – metalna ambalaža, otpadne gume, staklo, beton, papir, plastika, glomazni otpad, ali i gdje se odlaže eko otpad i gdje je mobilno ekološko spremište. Djeca su se jako veselila svemu viđenom, a posebno su se razveselili kada su im dopustili da sami nose i razvrstavaju pripremljeni otpad u za to predviđene kontejnere. Ugodnu atmosferu dodatno je uljepšalo vaganje na velikoj vagi za otpad gdje se svako dijete posebno izvagalo, a onda i cijela grupa iznenadivši se koliko su svi zajedno teški. Za kraj su djelatnici reciklažnog djeci pripremili jedno iznenađenje – u kutiji koju su trebali baciti u kontejner pronašli su mnoštvo bombona kojim su se djeca počastila. U veselju i dobroj atmosferi, uz mnoge doživljaje djece te zahvale na lijepom dočeku vratili su se u vrtić točno na ručak.