PREDSTAVA “KORAK PO KORAK DO ČISTE PLANETE”


U ponedjeljak, 11. travnja 2022., sva djeca vrtićkih skupina (objekti Kasar, Maslačak, Resica i Generalski Stol) prisustvovali su edukativnoj predstavi „Korak po korak do čiste planete“ Gradskog kazališta „Zorin dom“ iz Karlovca.

Veseli glumci su kroz igru podsjetili naše vrtićance gdje odložiti koje smeće te kako ga što više smanjiti u svakodnevnom životu. Uz puno smijeha i zabave kroz priču su ih vodili junaci Ružica eko-ratnica i njezin prijatelj Dino. Zanimljivo je da su kreatori ove predstave željeli biti što je moguće više autentični. U skladu s time odlučili su svu scenografiju i kostimografiju napravili od starih scenografija koje više ne koriste, koju su prenamijenili i prebojili i udahnuli joj nov život, a svu su odjeću kupili u trgovini rabljene robe, dok su baš sve rekvizite izradili od „otpada“.