PROJEKT “ZANIMANJA” PREDSTAVLJEN NA REGIONALNOJ SMOTRI PROJEKATA


       Naš vrtić je predstavio projekt na Regionalnoj smotra projekata u području Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo na kojima su sudjelovali dječji vrtići iz Zagrebačke, Sisačko-moslavačke, Karlovačke i Krapinsko- zagorske županije. Smotra projekata održana je 05. travnja 2022. godine u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje na mreži, putem MS Teams platforme. Imali smo priliku, zajedno s ostalim vrtićima, usvojiti i razumjeti znanja potrebna za planiranje i rad na projektima iz Nacionalnog programa. Glavni cilj regionalnih smotri jest pokazati na koje se načine ostvaruju dječja prava u različitim okruženjima – različitim ustanovama ranog odgoja.

   Dječji vrtić Duga Resa predstavljale su odgojiteljice Ivana Malović i Anamarija Moguš projektom „Zanimanja“ koje provode ove pedagoške godine u srednjoj vrtićkoj skupini „Školjkice“. Radom na projektu djeca su se upoznala s različitim zanimanjima, s njihovim sličnostima i različitostima (posebno s radom žurnih službi), prepoznaju načine suradnje između pojedinih zanimanja, a znanja koja su stekli koriste u svakodnevnoj simboličkoj igri što rezultira smanjenjem grube igre te povećanjem suradnje i komunikacije među djecom.

Zahvaljujemo se kolegicama Ivani i Anamariji na uloženom trudu i čestitamo im na uspješno predstavljenom projektu.