Proljetno uređenje vrtićkog okoliša


U sklopu našeg eko projekta, ovog proljeća posebnu pozornost odlučili smo posvetiti uređenju vanjskog okoliša naših objekata. Čistili smo i uređivali igrališta, od
donacija starih automobilskih guma izradili smo skulpture životinja, ali ih iskoristili i za dječju penjalicu. Uz donacije sadnica naših roditelja, uređeni su cvjetnjaci ispred i iza vrtića kako bi prostor bio što zeleniji i ugodniji. Zahvaljujući roditeljima napravljeni su hoteli za kukce koje smo također izložili na vanjskom prostoru. Za sve potrebno (tegle, ograde, cvjetnjaci…) koristili smo otpadne materijale kako bismo pokazali djeci nove kreativne načine upotrebe otpadnih materijala. Možemo reći da su naši vanjski prostori vrlo šareni i veseli, a samim time i ugodniji i poticajniji za djecu