SKUPINA “SOVICE” – IZRADA EKO-PAPIRA


2. jaslička skupina "Sovice" s objekta "Maslačak" ovog je tjedna kroz razne aktivnosti učila o recikliranju papira.

U tu svrhu, ovog su tjedna izradila Papirka - vlastiti spremnik za recikliranje papira. Naučili su kako se Papirko voli "hraniti" starim papirom kojeg više ne koristimo, pa su ga tijekom cijelog tjedna istim redovito hranili. 

Papir kojim je Papirko redovito bio hranjen, "Sovice" su iskoristile za izradu vlastitog eko-papira.

Stare novine djeca su usitnila, pomiješala s vodom te miješala štapnim mikserom kako bi dobila finu smjesu. Potom su istu rukicama stavljala na mrežu, a onda izvaljala valjkom. Sva nevedeno bilo im je iznimno zanimljivo i svi su rado sudjelovali!

Reciklirani papir djeca će rado upotrijebiti za likovne aktivnosti.