STEM U RANOM I PREDŠKOLSKOM ODGOJU I OBRAZOVANJU

15. travnja u našem je vrtiću održano stručno usavršavanje na temu "STEM u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju" koje je održala Božena Vrgoč - osnivačica centra Educativo, predsjednica Instituta za STEM edukaciju i aferschool programe i voditeljica EU projekta STEM za sve.

Kroz stručno usavršavanje upoznali smo se s elementima znanstvenog i inženjerskog pristupa, elementima matematike, robotike i programiranja, design thinking metodologije te digitalizacije u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju.

Osobito zanimljivo bilo je rukovati BeeBot robotima te uvidjeti na koji način kroz njih, kao i kroz ostale aktivnosti, djeca već u ranoj dobi na njima zanimljiv način uče programirati i kodirati.