STRUČNI SKUP POVODOM SVJETSKOG DANA ORALNOG ZDRAVLJA

20. ožujka ravnateljica Ana Božić i zdravstvena voditeljica Dijana Boljar su, povodom Svjetskog dana oralnog zdravlja, prisustvovale na stručnom skupu održanom u Centru za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac.

Na stručnom skupu prof. dr. sc. Hrvoje Jurić govorio je o mitovima i zabludama vezanima uz karijes kod djece, a mr. sc. Marijana Radić Vuleta upoznala prisutne s metodom nadziranog četkanja zubi u vrtićima i školama.

Provoditeljice ove metode, Josipa Sunara Beader, zdravstvena voditeljica iz Dječjeg vrtića Drniš te Zrinka Marušić i Ines Labus, odgojateljice iz Dječjeg vrtića Malešnica, podijelile su svoja iskustva o nadziranom četkanju zubi, a istu metodu planiramo uvesti i u našem vrtiću.