Sudjelovanje na međunarodnoj konferenciji


SUDJELOVANJE NA MEĐUNARODNOJ KONFERENCIJI
Naš vrtić sudjelovao je na IV. međunarodnoj konferenciji zaposlenih u odgoju i obrazovanju pod nazivom "S lokalno proizvedenom hranom i pokretom k zdravom načinu života" koji se održavao u Sloveniji. Sudjelovale su odgojiteljica Zrinka Babić i pedagoginja Mateja Maršal Tončić s projektom „Otpad sortiramo, vrijedno recikliramo“, projektom odgojiteljica Zrinke Babić i Ankice Matešić. Konferencija je bila usmjerena na eko vrtiće škole s naglaskom na važnosti obrazovnih aktivnosti u području proizvodnje i prerade hrane te zdravim aspektima prehrane i primjerima dobrih praksi iz obrazovnog okruženja, od vrtića do srednje škole. Na konferenciji je sudjelovalo 100 odgojitelja, učitelja i profesora iz vrtića, osnovnih i srednjih škola iz Slovenije, Hrvatske, Estonije, Islanda i Velike Britanije. 87 sudionika predstavilo je primjere dobre prakse u četiri odjeljka, pokrivajući područja zdrave i sigurne prehrane, prehrambene baštine, odgovorne prehrane, vježbanja i regionalne suradnje. Održana je 14. lipnja 2021. u Ljubljani, a predstavnice našeg vrtića su sudjelovale on line