SUDJELOVANJE NA MEĐUŽUPANIJSKOM STRUČNOM SKUPU U OGULINU


1. ožujka 2024. odgojiteljice Petra Marković, Ivana Blaž i Maja Gržan te pedagoginja Danijela Fudurić prisustvovale su Međužupanijskom stručnom skupu u suorganizaciji s Dječjim vrtićem Bistrac u Ogulinu, u svrhu Obilježavanja 150. godišnjice rođenja dječje književnice Ivane Brlić Mažuranić. 

Na stručnom skupu iznio se iscrpni pregled života i rada Ivane Brlić Mažuranić, osobito njena književna opusa. Osobito korisno i zanimljivo bilo je čuti o metodičkoj primjeni autoričinih bajki u predškolskom odgoju i obrazovanju, kao i izvoru stvaralaštva koji iste mogu potaknuti kod djece.

U sklopu stručnog skupa organizirane su i radionice u kojima su sudionici mogli praktično primijeniti naučeno, a naposljetku su obišli Ivaninu kuću bajke, kao i ogulinski Zavičajni muzej.

Znanja stečena na stručnom skupu svakako će se nastojati primijeniti u odgojno-obrazovnom radu našega vrtića.