Svjetski dan voda i šuma


U našim vrtićkim skupinama raznim aktivnostima obilježeni su Svjetski dan voda i Svjetski dan šuma. Aktivnosti koje su povezane s vodom provode se od jaslica, odnosno od dolaska djeteta u vrtić. Već od malih nogu uče kako prati ruke te da zatvaraju slavinu nakon pranja. Isto tako, naglašavamo važnost česte konzumacije vode.

Lijepo vrijeme su iskoristili naši Balončići i Bumblebeesi te su se prošetali do rijeke Mrežnice. Sam pogled na rijeku i stabla bili su izvrsna inspiracija za uvod u važnu temu očuvanja šuma i rijeka. Razgovarali su o važnosti šuma za život, za zrak koji udišu. Zaključili su da im je voda nužna za život, isto kao i za očuvanje zdravlja i higijene tijela. Napravili su plakat čista i nečista priroda, a zaključili su kako je i biljkama potrebna voda za rast. Zatim su uslijedile brojne likovne aktivnosti na navedenu temu: šuma u tehnici tuša, u tehnici akvarela, drveće u tehnici olovka… Gledali su i razne dokumentarne filmove kako bi produbili svoju spoznaju, a neizostavan poticaj u istraživanjima bile su i slikovnice (npr. Čudesno drveće, Giving tree).

Cookiesi su obilježili Svjetski dan voda izradom plakata o važnosti vode za
naš život