Tjedan zdravlja (6. – 9. travnja 2021.)


Dječji vrtić Duga Resa svake godine raznim aktivnostima obilježava Svjetski dan zdravlja (07. travnja). Ova godina je malo drugačija i ne možemo posjećivati druge ustanove kao proteklih godina, kao što ne mogu ni oni nas, pa smo se ove godine odlučili priključiti u projekt Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Živjeti zdravo koji organizira proslavu Tjedna zdravlja u vrtiću (6. 4. - 9. 4. 2021.) te na taj način osvijestiti važnost zdravih navika i napraviti korak prema očuvanju zdravlja.

Teme u tjednu od važnosti za zdravlje podijeljene su po danima:

  • uskočimo u utorak
  • proslavimo super zdravu srijedu i Svjetski dan zdravlja
  • čuvajmo čistu vodu u četvrtak
  • probdijmo pospani petak

Većina naših odgojno-obrazovnih skupina priključila su se projektu na način da je svatko odabrao aktivnosti primjerene dobi i mogućnostima djece. Svakodnevnu pozornost pridajemo tjelesnoj aktivnosti i redovitom boravku na zraku, kao i kvalitetnoj prehrani što smo i posebno naglasili ovoga tjedna