USPJEŠNO ISPUNJENJE “7 KORAKA EKOŠKOLA”


Dječji vrtić Duga Resa od 2020. godine dio je međunarodnog programa Ekoškola koji promiče odgoj i obrazovanje za okoliš i odgovoran odnos prema njemu. Kao takvog, naša dječica i mi odrasli ga svakodnevno provodimo i integriramo u naš način života i rada u vrtiću, čime sustavno učimo koliku važnost u zaštiti okoliša imamo i koje korake trebamo poduzeti s ciljem smanjenja njegova opterećenja.

Ove godine, naš je vrtić naglasak stavio na projekte „Patroliram, recikliram“ i „Vrt sadim, budućnost gradim!“ te smo ih na uvid poslali Udruzi Lijepa naša koja je odobrila, ne samo uspješnost naših projekata, već i svih „7 koraka Eko škola“!

Program Ekoškole zahtijeva dosljedno poštivanje zadanih međunarodnih smjernica i kriterija, a uglednu obnovu statusa Ekoškole, drugu po redu, naš Dječji vrtić imat će na godinu.

https://www.eko.lijepa-nasa.hr/  

Ispunjenih "7 koraka Eko škola"

Članice Eko-odbora