Vrijeme adventa u vrtiću


Advent je vrijeme radosti, iščekivanja, ljubavi, mira i nade te vrijeme kada se pripremamo za blagdan Božić. Nažalost, ove godine zbog epidemioloških mjera, nismo mogli provoditi božićne radionice s roditeljima, ali smo svejedno bili marljivi i proveli mnogo aktivnosti u našim skupinama. Realizirane su aktivnosti pomoću kojih smo nastojali stvoriti ugodno blagdansko ozračje - ozračje pripadanja i zajedništva te prijateljstva. Pripreme za Božić uključuju i izradu ukrasa za sobu, za bor, hodnik, izradu čestitki za roditelje, sadnju pšenice (svakodnevna briga i zalijevanje) te pjevanje božićnih pjesmica, pričanju priča, izvođenju dramatizacija, recitacija i ukrašavanje bora… Veselu atmosferu pogledajte u nastavku.

I naši najmlađi Bombončići s objekta Kasar bili su vrijedni. Bojali
su čizmicu za Svetog Nikolu, pripremali kuglice za bor na način da
su vježbali svoje ručice gužvanjem salveta, a kasnije su i obojali
bor i božićne ukrase.

Cvjetići iz Maslačka su u prosincu istraživali svjetlost. Djeca su promatrala različite izvore svjetlosti. Palili su svijeće na adventskom kalendaru i pjevali pjesmu „Svijeća moja mala“ uz gitare od kartona koje su kod djece izazvale posebno veselje i radost. Ukrasili su sobu velikim borom s kuglicama i svjećicama koje su izrađivali od kolaža. Promatrali su i opipavali borove grane, iglice, koru i češere. Posijali su pšenicu i svakodnevno vodili brigu o njoj te promatrali kako raste. Izradili su čestitke za Božić uz bojanje temperom i otiskivanjem dlanova.